Tango argentyńskie

Tango argentyńskie jest jednocześnie moją pasją, sposobem spędzania wolnego czasu w ruchu, a także obszarem  działalności społecznej.
_________________
Tango argentyńskie tańczę od 2004 roku. Dla tanga porzuciłem uprawiany wcześniej taniec towarzyski, salsę oraz zdecydowaną większość wolnego czasu.
Miałem okazję mniej lub bardziej okazjonalnie uczyć się od szeregu mistrzów, nie tylko z Buenos Aires. Wymienię tylko tych kilkoro, którzy wywarli największy wpływ na moją dzisiejszą tangową tożsamość: Homera Ladasa i Cristinę Ladas, Roxanę Suárez i Sebastiana Achávala, Marię Mondino i Ismaela Ludmana.
_________________
Założyłem i prowadzę portal Tango argentyńskie dla nowych adeptów i starych miłośników:
_________________
Jestem autorem przewodnika Tango - twoja pasja (udostępnionego na licencji otwartej).
Jestem Tango-DJ-em. Jako DJ-rezydent współprowadzę największą milongę w Bielsku-Białej - Milongę eM w Metrum Jazz Club (m.etaniec.org). 
Prowadzę warsztaty związane z tangiem, muzyką tangową i jej prezentowaniem na milongach, kulturą społecznosci tangowej etc., multimedialne, ilustrowane pokazami wykłady popularyzujące tango argentyńskie. Najmłodszymi ich uczestnikami byli dotychczas harcerze, najstarszymi - Seniorzy z domów spokojnej starości (najstarszym uczestnikiem był - 106-letni weteran Kampanii Wrześniowej 1939, którego imieniny 2013, niestety ostatnie w życiu, na jego własne życzenie ubarwił właśnie pokaz tanga. Akcje społeczne Fundacji BBTango organizowane w domach opieki i domach spokojnej starości są szczególnym obszarem prezentacji tanga, które dziś wciąż przeżywa okres drugiej młodości i rozkwitu, a jednocześnie nieodmiennie wyzwala u Seniorów wzruszające pokłady energii i dobrych emocji (bo pierwszy okres świetności i pierwszej młodości tanga w przedwojennej Polsce przypadał właśnie na młode lata najstarszych z nich.