Hobby

Tango argentyńskie - jako taniec, jako forma relaksu w ruchu oraz jako obszar działalności społecznej.
_________________
Tango argentyńskie tańczę od 2004 roku. Dla tanga porzuciłem taniec towarzyski, salsę oraz zdecydowaną większość wolnego czasu.
Miałem okazję mniej lub bardziej okazjonalnie uczyć się od szeregu mistrzów, nie tylko z Buenos Aires. Wymienię tylko tych, którzy wywarli największy wpływ na moją tangową tożsamość: Homera Ladasa i Cristinę Ladas, Roxanę Suárez i Sebastiana Achávala, Marię Mondino i Ismaela Ludmana.
_________________
Założyłem i prowadzę portal Tango argentyńskie dla nowych adeptów i starych miłośników. Jego treści uwzględniają nie tylko stare tango z okresu Złotej Ery, ale także tango nuevo, nowe tango i nietango:
_________________
Jestem Tango-DJ-em i prowadzę wspólnie z Grzegorzem Skoczylasem (tangomocja.com) w Bielsku-Białej cotygodniową Milongę Maska (tango.etaniec.org).
_________________
Prowadzę hipermultimedialne wykłady popularyzujące tango argentyńskie, pokazy i warsztaty. Dotychczas najmłodszymi ich uczestnikami byli harcerze (ostatnio - uczestnicy Trasy Artystycznej XI Wędrowniczej Watry 2013), zaś najstarszym uczestnikiem - 106-letni weteran Kampanii Wrześniowej 1939, którego (niestety ostatnie w życiu) imieniny 2013 - na jego własne życzenie - ubarwił właśnie pokaz tanga.
_________________
Uczestniczę czynnie w regularnych akcjach społecznych Stowarzyszenia BBTango organizowanych w domach opieki i domach spokojnej starości. Tango (którego okres świetności i pierwszej młodości w Polsce przypadał na młode lata dzisiejszych Seniorów) - wyzwala u nich wzruszające pokłady energii i dobrych emocji.