Tango argentyńskie

Tango argentyńskie jest jednocześnie moją pasją, sposobem spędzania wolnego czasu w ruchu, a także obszarem działalności społecznej.

Tańczę je i wciąż się go uczę od 2004 roku. Dla tanga porzuciłem uprawiany wcześniej taniec towarzyski, salsę oraz zdecydowaną większość innych aktywności czasu wolnego.

Miałem okazję mniej lub bardziej okazjonalnie uczyć się od szeregu mistrzów, nie tylko z Buenos Aires. Wymienię tu tylko tych kilkoro, którzy wywarli istotniejszy wpływ na moją dzisiejszą tangową tożsamość: Homera Ladasa i Cristinę Ladas, Roxanę Suárez i Sebastiana Achávala, Marię Mondino i Ismaela Ludmana.

Założyłem i prowadzę portalik Tango argentyńskie dla nowych adeptów i starych miłośników:

Jestem autorem przewodnika Tango - twoja pasja udostępnionego na licencji otwartej.

Jestem Tango-DJ-em.

Jako DJ-rezydent współprowadzę największą milongę w Bielsku-Białej - cotygodniową Milongę eM w Metrum Jazz Club. Jest to zupełnie wyjątkowe w miejsce ze znakomitą akustyką, nagłośnieniem, parkietem, klimatyzacją i atmosferą. W zależności od aranżacji wnętrza mieści komfortowo od 100 do 300 osób.

Prowadzę warsztaty związane z tangiem, muzyką tangową i jej prezentowaniem na milongach, kulturą społeczności tangowej etc., a także multimedialne, ilustrowane żywym tańcem wykłady popularyzujące tango argentyńskie. Najmłodszymi ich uczestnikami byli dotychczas harcerze, najstarszymi - Seniorzy z domów spokojnej starości (najstarszym uczestnikiem był - 106-letni weteran Kampanii Wrześniowej 1939, którego imieniny 2013, niestety ostatnie w życiu, na jego własne życzenie ubarwił właśnie pokaz tanga. Akcje społeczne Fundacji BBTango organizowane w domach opieki i domach spokojnej starości są szczególnym obszarem prezentacji tanga, które dziś wciąż przeżywa okres drugiej młodości i rozkwitu, a jednocześnie nieodmiennie wyzwala u Seniorów wzruszające pokłady energii i dobrych emocji (okres świetności i pierwszej młodości tanga w przedwojennej Polsce przypadał właśnie na młode lata najstarszych z nich!).